Tworzywo sztuczne PET

Jak wykorzystać odpady z tworzyw sztucznych?

Generowanie nadmiaru plastikowych odpadów uznaje się za domenę XXI wieku, a tworzywa sztuczne PET za stały element większości domów. Dlaczego? Ponieważ doskonale sprawdzają się w niemal każdej roli. W jaki sposób można je ponownie wykorzystywać w przemyśle? Sprawdź kilka naszych pomysłów!

Ponowny wyrób opakowań

Najwięcej pojemników, butelek, mini słoików plastikowych, tacek powstaje z PET. Tworzywo to po właściwej segregacji i oczyszczeniu może być w pełni zużyte do kolejnej produkcji i stanowić podstawę do wyrobu nowego pojemnika, z innym przeznaczeniem niż jego poprzednie.

Odzież

W sieciowych sklepach odzieżowych (ale nie tylko!) coraz popularniejsze są kolekcje, które na metkach informują o pochodzeniu z tworzyw sztucznych. Często do wyprodukowanych z dodatkiem plastiku ubrań należą np. bluzy, polary i koszulki. W rzeczywistości, PET w przemyśle tekstylnym stosowany jest od lat. Jednak dla kupujących, którzy nie zawsze zwracają uwagę na skład, ta wiadomość może być ciekawa.

Żarówki

Tworzywo PET to również energia! Energia, którą można pozyskać i przeznaczyć do wyprodukowania żarówek, które będą oświetlać na co dzień nasze pomieszczenia.

Turystyka

W turystyce plastik może być wykorzystywany nie tylko do produkcji pojemników (jak np. bidon), ale także do tworzenia elementów sprzętu turystycznego i wypełnień ocieplających kurtki na chłodniejszy sezon, które zapewnią długotrwałe utrzymanie właściwej temperatury i zapobiegną wychłodzeniu.

I to nie wszystko…Możliwości jest naprawdę wiele, jednak należy pamiętać, że na sukces każdego nowego produktu mamy realny wpływ — poprzez świadome użytkowanie i właściwą segregację.